تبلیغات
فیلم، عکس، نقد، مطلب - فیلم «گلاب» پروژه جدید ضدایرانی هالیوود
 
از شما نیز دعوت می شود تا به عنوان نویسنده در وبلاگ فعالیت نمایید.
اگر تمایل دارید، بسم الله...
  :: مدیریت وبلاگ : مجتبی قره باغی
تماس با ما
اتکا بر ضعفهای بشری برای نگاه داشتن تماشاگران روی صندلی سینما سوءاستفاده ای است بسیار رایج و موفق! و راستش را بخواهید، در این جهت، تاریخ سینما را باید تاریخ این سوء استفاده دانست.


موضوعاتی که در تب تحقیقات و مطالعات، جهت دانلود ارائه گردیده، برای شما مفید بوده است؟ آیا با ارائه ی مطالب موافقید؟


» بازدید کل :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» تعداد مطالب :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» آخرین بازدید :

» تعداد نویسندگان :
" از اینکه کنارت بایستم خوشم میاد شان، چون منو خیلی قوی نشون میده
@ The_Social_Network - a David Fincher Film
www.dastanak.ir

نقطه نظر
مجتبی قره باغی

   

هر کسی یه عقیده ای داره ...

فیلم «گلاب» پروژه جدید ضدایرانی هالیوود
دوشنبه 12 فروردین 1392 ساعت 08:48 ب.ظ | | یادداشتی از مجتبی قره باغی | ( نظرات )
( )

«گلاب» پروژه جدید ضدایرانی هالیوود

"گلاب" نام فیلمی است که فیلمنامه ی آن هم توسط خود جان استوارت از روی رمان "...بعد آنها به دنبال من آمدند" مازیار بهاری نوشته خواهد شد.

راه دانشجو: اتفاقی که درمورد فیلم آرگو افتاد، حال برای فیلم دیگری به نام »گلاب»در حال وقوع است. فیلمی که کاملا چراغ خاموش تولید می شود و اطلاعات زیادی از آن در دست نیست. موضوع آن در مورد فتنه ۸۸ است.

به گزارش تسنیم، جان استوارت مجری سرشناس آمریکایی و یکی از بزرگ ترین تهیه کنندگان آمریکا که برنده ی ۱۸ جایزه ی امی شده است می خواهد اولین فیلمش را کارگردانی کند.

"گلاب" نام فیلمی است که فیلمنامه ی آن هم توسط خود جان استوارت از روی رمان "...بعد آنها به دنبال من آمدند" مازیار بهاری نوشته خواهد شد. ماجرای کتاب، خاطرات ۱۱۸ روز زندان خبرنگار بی بی سی، مازیار بهاری است که در زمان فتنه ی ۸۸ به ایران آمده بود. او که در مصاحبه اش با پرس تی وی اعتراف کرد که خبرنگاران غربی برای جاسوسی کار می کنند و او هم به دنبال تحقق یک انقلاب رنگی بوده، پس از آزادی از زندان و گریختن از کشور اعترافاتش را پس گرفت و کتاب "...بعد آنها به دنبال من آمدند" را نوشت.

این کتاب داستان او را روایت می کند، در حالی که نامزد حامله اش پائولا را در لندن گذاشته و به ایران آمده و در شلوغی فتنه سال ۸۸ به زندان اوین می افتد و ۱۱۸ روز در آن به سر می برد. "گلاب" هم لقبی است که او به زندانبانش داده. ظاهرا وی از روی بوی گلاب زندانبانش را می شناخته.

ساخت این فیلم از ماه ژوئن یا جولای سال جاری آغاز می شود و قرار است سال ۲۰۱۴ این فیلم رسما منتشر شود. جان استوارت که سابقه ی مجری گری مراسم بزرگی مثل اسکار هفتاد و هشتم را در کارنامه دارد، برای اولین فیلمش یک کار ضد ایرانی را انتخاب کرده تا بلکه بتواند با جوایز احتمالی جایی در بین کارگردانان مشهور پیدا کند.

فعلا دو کمپانی "باس بوی پروداکشن" و "اد لات اینترتینمنت" ساخت این فیلم را بر عهده گرفته اند. جی جی پریتزکر که تهیه کننده ی فیلم های مهمی چون "درایو" و "لانه ی خرگوش" است، به همراهی اسکات رادین تهیه کننده ی مطرح و برنده ی اسکار فیلم های کارگردانان یهودی هالیوود، برادران کوئن و خود جان استورات تهیه کنندگان پروژه ی ضد ایرانی هستند.

رادین همینطور سابقه ی تهیه ی فیلم هایی چون "شبکه ی اجتماعی" و "دختری با خالکوبی اژدها" از دیوید فینچر، "خون به پا می شود" از پل توماس اندرسون، "امپراطور طلوع ماه" از وز اندرسون، فیلم موهن "دیکتاتور"،" اسلیپی هالو" از تیم برتون و فیلم های متعددی از برادران کوئن را در کارنامه ی خود دارد. وی همین طور تهیه کننده ی فیلم آینده ی مارتین اسکورسزی، "سیناترا" هم هست.

ائتلاف اپوزیسیون خارج نشین با چنین تیم پر قدرتی از تهیه کنندگان آمریکایی یک واکنش سراسری از طرف دولت، مسئولین فرهنگی و مردم را می طلبد.

"به نقل از راه دانشجو"
:: مرتبط با: خبر ,

:: برچسب‌ها: آرگو , گلاب , فیلم , ضد ایرانی , هالیوود ,