تبلیغات
فیلم، عکس، نقد، مطلب - نغمه عشق (موسیقی هندی)
 
از شما نیز دعوت می شود تا به عنوان نویسنده در وبلاگ فعالیت نمایید.
اگر تمایل دارید، بسم الله...
  :: مدیریت وبلاگ : مجتبی قره باغی
تماس با ما
اتکا بر ضعفهای بشری برای نگاه داشتن تماشاگران روی صندلی سینما سوءاستفاده ای است بسیار رایج و موفق! و راستش را بخواهید، در این جهت، تاریخ سینما را باید تاریخ این سوء استفاده دانست.


موضوعاتی که در تب تحقیقات و مطالعات، جهت دانلود ارائه گردیده، برای شما مفید بوده است؟ آیا با ارائه ی مطالب موافقید؟


» بازدید کل :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» تعداد مطالب :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» آخرین بازدید :

» تعداد نویسندگان :
" از اینکه کنارت بایستم خوشم میاد شان، چون منو خیلی قوی نشون میده
@ The_Social_Network - a David Fincher Film
www.dastanak.ir

نقطه نظر
مجتبی قره باغی

   

هر کسی یه عقیده ای داره ...

نغمه عشق (موسیقی هندی)


برای دانلود فایل به لینک دانلود در انتهای خلاصه مراجعه کنید.

حتما در نظر سنجی وبلاگ شرکت کنید تا از کم و کیف کار، آگاه شویم.
رمز فایل: hatim
بابت استفاده از فایل به جای پرداخت هرگونه مبلغی، فقط کافیست برای سلامتی و فرج حضرت صاحب الزمان و برآورده شدن حاجات گردآورنده مطلب و بنده ده صلوات ذکر بفرمایید.
آغاز سخن:

ماییم در آن وقت كه ما هیچ نمانیم
بستیم دهان خود و باقی غزل را

 

آن وقت كه پا نیست شود، پای دوانیم
آن وقت بگوییم كه ما بسته دهانیم

 سخن خود را با شعر آغاز كردم چرا كه هیچ چیز در مورد موسیقی گویاتر از شعر نیست و خود شعر گویاتر از هر چیز دیگر.

توضیح و تفسیر كار غافلان است و نه عاشقان. عشق دلیل بر نمی دارد و موسیقی عشق است. محافل ادبی كشتارگاه اشعارند، جاییكه ابیات به فعل و فاعل و مفعول تجزیه می‌شوند، شعر را باید جذب كرد، باید سر كشید، تحلیل كار غافلان است.

وقتی پای موسیقی به میان آید باید خموش شد باید گوش جان سپرد ولی افسوس و صد افسوس كه عادت كرده ایم همه زبان باشیم و هیچ گوش.

در ابتدا اقرار می كنم كه سخن گفتن در مورد موسیقی كاری است بس دشوار چرا كه موسیقی اگر به راستی شنیده شود عقل و هوشیاری را از انسان می رباید و جاییكه انسان هوشیار نیست چه جای سخن گفتن است.

در این سنت دانشگاهی كه آموخته ایم همه چیز را با واسطه یاد بگیریم و یاد بدهیم، چه چاره است جز اینكه چند صفحه ای در بیان و شرح موسیقی سیاه كنیم و در انتها راه به جایی نبریم.

پس بگذارید از همین ابتدا اعتراف كنم كه این راه به سوی ناكجا آباد است مگر برای اهل دل و كسانی كه در این نوشته ها اشاراتی چند بیابند و باقی راه را آنچنانكه باید بپیمایند، از این رو همراه این مقاله یك CD موسیقی و تعداد 24 اسلاید ضمیمه كرده‌ام تا همه حرف و سخن نباشم، باشد كه مقبول نظر واقع شود.

جنبه های تاریخی:

با نگاهی به تاریخ بشر سبك های گوناگون و مشخصی را در پهنه وسیع زندگی موسیقایی انسان مشاهده می كنیم كه همیشه هم در حال تحول بوده اند. ما شاهد رشد و پیشرفت گامهای پنتاتونیك در شرق آسیا، صورت های ظریفی از اوزان چندآوایی در به صدا در آوردن ناقوسها و دیگر آلات موسیقی ضربی در نواحی اطراف اندونزی و جنوب شرقی آسیا هستیم. در غرب آسیا، محدوده عربی زبان شمال آفریقا، ایران، پاكستان، هند و بنگلادش چنان نظام ملودیكی به ثمر رسیده است كه در نهایت زیبایی و هماهنگی قرار دارد و در آن از صدای انسان به عنوان زیباترین و رساترین عنصر موسیقایی استفاده می شود.

....

دانلود فایل

نغمه عشق